Tentokráte novinka z designového soudku. GNOME se neustále rozvíjí a jeho designéři přicházejí stále s novými nápady. Nyní zveřejnili video, které ukazuje, jak by mohly vypadat upozornění v dalších verzích GNOME.

Oproti současnému řešení přinášejí několik změn:

  1. Upozornění nezmizí a bude mírně "vyčuhovat" z dolního okraje obrazovky, dokud nepřijde nějaká vstupní událost (pohyb myší, stisknutí klávesnice, ...). Tím se zabrání tomu, abyste minuli nějakou zprávu, když zrovna na počítači nepracujete.
  2. Pokud na upozornění najedete myší, vyjede na obrazovku i dolním okrajem a vytvoří tak panel/okno. Dosud upozornění vyjížděla pouze lehce z dolního okraje obrazovky.
  3. Upozornění nikdy nepřekryje kurzor myši. Pokud pracujete myší v místě, kde vyjíždějí upozornění, nové upozornění počká, až práci dokončíte a myš přesunete jinam.
  4. Upozornění se vizuálně řadí za sebe. Když máte nějaké aktivní (např. někomu odepisujete) a přijde další, zobrazí se pod aktivním upozorněním a čeká, až na něj přijde řada.

Video je ale lepší než tisíc slov, takže se podívejte na novinky v akci. Jedná se o video, které na Youtube před několika dny umístili designéři GNOME:

Nové vlastnosti zatím nejsou implementované a jedná se pouze o návrh, který může doznat mnoha změn, než se dočká implementace. Nicméně s něčím podobným se budete moct setkat v GNOME 3.6 nebo 3.8, tedy Fedoře 18 či 19.