Fedora je velký projekt a je obtížné sledovat, co se v něm všechno děje. Tento seriál vybírá pět zajímavých věcí za poslední týden z pěti různých oblastí. Nejedná se o vyčerpávající zpravodajství, pouze o rychlé souhrny s odkazy. Zde je pět zajímavostí v týdnu před 15. květnem.

5things-bluebits-945x400

Článek vyšel původně v angličtině na FedoraMagazine.org a autorem je Matthew Miller.

Fedora 22 (to už je teď doufám každému jasné)

Věřím, že nikdo, kdo se zajímá o tento seriál, tuto zprávu nezmeškal, ale bylo by trochu úsměvné, kdybych ji v "Pěti věcech, které se staly ve Fedoře za poslední týden" nezmínil: v úterý jsme vydali Fedoru 22. A znovu díky a gratulace všem přispěvatelům, díky kterým je toto vydání na světě.

Můžete si přečíst oznámení a stahovat z http://getfedora.org.

Pouze jedna poznámka k upgradu z bety na finální verzi

Pokud používáte jedno z dřívějších vydání Fedory, řiďte se instrukcemi pro upgrade ve Fedora Magazínu. Pokud jste si už nainstalovali betu (nebo dokonce alphu), běžné aktualizace v Software (nebo pomocí DNF v příkazové řádce) vás dovedou k finálnímu vydání.

Nicméně je potřeba zmínit jednu věc. Jak Kevin Fenzi vysvětluje na svém blogu, repozitář s aktualizacemi k testování (ty, které čeká otestování kvality před tím, než se dostanou mezi standardní aktualizace) je v betě povolený, ale zakázaný ve finálním vydání, což může znamenat, že některé z aktualizací pro testování mohou být novější, než se očekává, což může vést k podivným chybám. Pokud provedete příkaz dnf distro-sync, tyto potenciálně problematické testovací balíčky se downgradují. Nebo si také můžete znovu aktivovat updates-testing a pomoct nám s testováním aktualizací před tím, než se dostanou k běžným uživatelům.

Zeptejte se mě na cokoliv

Sociální síť/fórum Reddit má tradici příspěvků "Ask Me Anything" a zrovna jsem uprostřed jednoho: I am Matthew Miller, Fedora Project Leader - ask me anything!. Samozřejmě doufám, že kdokoliv, kdo toto čte, ví, že se mě může zeptat na cokoliv kdykoliv, ale teď z toho dělám speciální, formální věc.

(a pokud třeba víte odpověď na některou z otázek, neváhejte se také připojit!)

Registrace na Flock

Flock je velká každoroční konference pro přispěvatele do projektu, kde se všichni sejdeme, plánujeme a pracujeme na budoucnosti Fedory. Tento rok se koná v Rochesteru, NY. Vstup je zdarma, ale oceníme, když se registrujete. S registrací byl menší problém, takže pokud jste ji zkoušeli a nepovedla se vám, zkuste to znovu na https://register.flocktofedora.org/.

FUDCon India

Kromě Flocku, který se přesunuje mezi Severní Amerikou a Evropou, máme také FUDCony (Fedora User and Developer Conference) v Latinské Americe a Asii/Tichomoří. Další se koná brzo - 26.-28. června v Indii. Více informací a seznam přijatých přednášek naleznete na http://fudcon.in/.