Na stránkách fedoraproject.org bylo oficiálně oznámeno vydání dlouho očekávané Fedory 20 s kódovým označením Heisenbug. Můžete tedy začít stahovat a instalovat. Doufejme, že nás nečekají žádné heisenbugy 🙂

Stažení
Ke stažení jsou již k dispozici nejpopulárnější spiny. V prvních hodinách po vydání však mohou být servery přetížené, proto doporučejeme stahovat pomocí torrentů.

Upgrade
Pro upgrade systému se používá nástroj FedUp. Nainstalujte balíček fedup a spusťte proces příkázem sudo fedup-cli --network 20. Více informací naleznete v instrukcích k upgradu. Pro upgrade můžete použít taky neoficiální nástroj fedora-upgrade, který je vyvíjený Mirkem Suchým a je založený na YUMu a jehož balíček naleznete v repozitářích. Jedná se ovšem o oficiálně netestovaný nástroj, který je určený pouze pro uživatele, kteří ví, co dělají.

Co je nového
Informace o tom, co je ve Fedoře 20 nového, naleznete v ohlášení vydání. Můžete si také přečíst článek o novinkách ve Fedoře 20, který jsme vám přinesli v říjnu, případně se podívat, jak vypadá v článku plném snímků obrazovky.

Pomoc
Máte-li s instalací či upgradem Fedory problémy, obraťte se na české fórum Fedory. Před tím, než se pustíte do instalace nebo upgradu, prostudujte si známé problémy.

Release party
U příležitosti vydání Fedory 20 se bude konat party v brněnské pobočce Red Hatu. Datum ještě není pevně stanoveno, ale s nejvyšší pravděpodobností to bude úterý 7. ledna.