Správci Firefoxu ve Fedoře a Red Hatu připravili Firefox Developer Edition pro Flatpak, který umožňuje instalaci a běh aplikací bez ohledu na to, jakou distribuci a její verzi používáte. Verze pro vývojáře byla zvolená proto, že k ní nemají uživatelé tak snadný přístup jako ke standardnímu Firefoxu, jehož nové verze jsou velmi brzo k dispozici skrze oficiální repozitáře Fedory. Flatpak s Developer Edition není v současné verzi sandboxovaný a má stejně jako Firefox z repozitářů přístup k domovskému adresáři uživatele. V budoucnu se ale počítá s jeho izolací, což by mělo výrazně zvýšit bezpečnost, která je zrovna u prohlížeče opravdu podstatná.

Aplikace se instaluje pomocí souboru .flatpakref, který je ve Fedoře 25 podporovaný také v GNOME Software, ale instalace v grafickém rozhraní není momentálně příliš spolehlivá, proto autoři doporučují instalaci přes příkazovou řádku, která ve Fedoře 25 obnáší jeden příkaz:

flatpak install --from https://firefox-flatpak.mojefedora.cz/firefox-devedition.flatpakref

Pokud používáte Fedora Workstation, aplikace se vám bude aktualizovat přes GNOME Software. Jinak ji můžete aktualizovat ručně přímo přes nástroj flatpak.

Autoři by chtěli v budoucnu do repozitáře přidat také vydání standardního Firefoxu (nightly, stable, ESR) a spolupracovat s Mozillou, aby Flatpak patřil mezi oficiální formáty distribuce Firefoxu pro Linux a uživatelé mohli dostávat vydání pro Flatpak přímo od zdroje.