Je k dispozici repozitář s aktuálním prohlížečem Chromium pro Fedoru 19 a 20.

Po aktualizaci na Fedoru 20 uživatelé prohlížeče Chromium, kteří používali Spotův repozitář, poměrně znejistěli, protože balíčky pro verzi 20 v repozitáři nejsou. Po bližším zkoumání vyjde najevo, že poslední verze prohlížeče Chromium pro Fedoru 19 je půl roku stará.

Pokusil jsem se tedy kontaktovat Spota, ale na prosbu o aktualizaci a vytvoření balíčků i pro Fedoru 20 nereagoval. Snažil jsem se tedy vyjít z jeho práce (zdrojové balíčky jsou stále dostupné v jeho repozitáři), ale s aktuálními knihovnami a novou verzí gcc se mi Chromium 27 nepodařilo sestavit. Po prozkoumání zdrojových balíčků jsem absolutně rezignoval na možnost, že bych Chromium aktualizoval na aktuální verzi.

Nedávno jsem zjistil, že RFRemix (ruský remix Fedory, který přidává RPMFusion, ale i další vlastní balíčky), obsahuje aktuální Chromium ve svých repozitářích. Můžete si tedy přidat jejich repozitář do Fedory a pak nainstalovat balíček chromium.

Vzhledem k tomu, že i ruské repozitáře nabízejí zdrojové balíčky, Chromium jsem přebuildil v Copru.

Nemusíte se tak bát, že vám společně s Chromiem přistane do Fedory i řada ruských „fixačních“ balíčků, a můžete si přidat pouze repozitář s Chromiem. Na závěr nutno podotknout, že balíček bundluje spousty knihoven, ale funguje. Tento příspěvek jsem napsal právě z Chromia 31 nainstalovaného z mého repozitáře.