V druhém díle seriálu článků, přinášejících videa z Developer Conference, jsme pro vás připravili přednášky týkající se cloudových projektů – Aeolus, DeltaCloud, GlusterFS a Apache.

Michal Fojtík, Francesco Vollero – Cloud in the Wild

Přednáška se věnuje dvěma cloudovým projektům. První z nich je DeltaCloud, který má za cíl odstínit uživatele cloudových služeb od rozdílů mezi jednotlivými poskytovateli cloudu a nabídnout jednotné API. Zabraňuje tak vendor lock-inu. Druhým je Aeolus, jehož cílem je vytvořit nástroje pro vytváření a správu virtuálních počítačů napříč cloudy.

Slidy: http://cu.sugnu.eu/devconf2012/
OGV: http://blip.tv/file/get/Radekvokal-MichalFojtikFrancescoVolleroCloudInTheWild624.ogv

Mladen Turk - Apache httpd 2.4: The Web Server for the Cloud

Mladen Turk má mnohaleté zkušenosti s vývojem webových serverů Apache a Tomcat. V této přednášce se věnuje nejnovější verzi Apache httpd a ukazuje, že je to vhodný web server pro nasazení v cloudu.

Slidy: http://rvokal.fedorapeople.org/devconf2012/mturk-httpd-2.4.pdf
OGV: http://blip.tv/file/get/Radekvokal-MladenTurkApache24161.ogv

Niels de Vos – Gluster FS

Niels de Vos je vývojářem souborového systému Gluster, jehož akvizici oznámil Red Hat minulý rok. Gluster je distribuovaný souborový systém, který je vhodný na nestrukturovaná data, hodí se tedy pro nasazení v cloudu. Niels v této přednášce posluchače seznamuje se základními vlastnostmi Glusteru.

Slidy: http://people.redhat.com/ndevos/talks/Gluster-data-distribution_20120218.pdf
OGV: http://blip.tv/file/get/Radekvokal-NielsDeVosGlusterFS617.ogv

Playlist ve Flashi