Fedora 18 (Spherical Cow) přinese změnu ve způsobu, jakým jsou do systému instalovány aktualizace programů a knihoven. Tzv. "offline updates" znamenají, že se balíčky budou instalovat a aktualizovat, zatímco bude systém ve speciálním aktualizačním režimu. (UPDATE: Jedná se o zatím neschválenou vlastnost, takže není jisté, jestli bude implementována, nebo ne.)

Aktualizace se stáhnou na pozadí a uživatel o nich bude informován ve chvíli, kdy budou připraveny k instalaci. Pak bude instalace na uživateli - budou-li k dispozici aktualizace, menu v desktopovém prostředí bude kromě běžného restartu nabízet také "Restart s instalací aktualizací". Hlavním důvodem pro tento speciální aktualizační režim je snaha předejít problémům spojeným s konflikty instalovaných knihoven a služeb s těmi, které zrovna běží.

Hlavní námitky, pomineme-li ty, které říkají, že to linuxové systémy přiblíží k Windows, kde je nutné kvůli každé prkotině restartovat, se týkají skutečnosti, že jsou offline updates řešeny změnami v systemd a PackageKit. Takové změny by mohly mít nepříjemný dopad na další distribuce, např. Debian. Více informací: