Upgrady se v posledních vydáních podařilo tak vyladit, že už představují spolehlivý přechod na novější verzi Fedory. Pořád ale uživalé museli používat příkazovou řádku, což nebylo příliš přívětivé. Pro přechod z Fedory 23 na 24 již ale bude upgrade integrovaný do GNOME Software, takže nejenže budou uživatelé o dostupnosti nové verze informováni skrze upozornění, ale také vše pro povýšení systému najdou v grafickém rozhraní. Než se ale nové řešení s finální Fedorou 24 dostane k uživatelům, je potřeba jej otestovat. Richard Hughes proto nyní hledá dobrovolníky, kteří by mu s tím pomohli.

Aby uživatelé mohli grafický upgrade použít pro přechod z F23 na F24, musí být integrace již v GNOME Software, které se nachází v F23. Z tohoto důvodu bude tato funkcionalita backportována. To ale proběhne až těsně před vydáním Fedory 24. Pro ty, kteří chtějí nový upgrade vyzkoušet už nyní, Richard připravil repozitář v Copru. Po jeho přidání aktualizujte gnome-software. S tím by se měl nainstalovat i nový libappstream-glib, json-glib a PackageKit. Poté je potřeba počítač restartovat.

GNOME Software vás upozorní na nové vydání Fedory až v momentě, kdy bude k dispozici finální verze. Proto jej musíme přesvědčit, že se nachází v budoucnosti. To provedete tak, že otevřete soubor ~/.cache/gnome-software/3.20/upgrades/fedora.json, najdete f24 a u něj změníte řetězec Under Development na Active. Poté se stačí odhlásit a znovu přihlásit a spustit GNOME Software. V sekci Aktualizace byste měli nalézt informace o nové aktualizaci, jak to můžete vidět na obrázku níže. Stačí kliknout na Stáhnout. Až se celý upgrade dostahuje, objeví se tlačítko Nainstalovat, které restartuje systém a nabootuje do offline aktualizací. Po zhruba půlhodině se počítač opět restartuje a nabootuje do Fedory 24.

Richard v návodu také důrazně upozorňuje, že se stále jedná o testovací verzi, takže by měli uživatelé před tím, než se do upgradu pustí, zálohovat.

Screenshot from 2016-04-20 10-49-19