Emoji, které se zrodilo jako součást elektronických zpráv v Japonsku, se díky komunikaci na mobilních platformách rozšířilo do celého světa. Svoji cestu si razí také mezi desktopové systémy. Ve Fedora 25 Workstation můžete nově jednoduše a rychle vkládat emoji do textu.

Jak vkládání emoji nastavit? Běžte do nastavení regionu a jazyku, klikněte na přidání nového vstupního zdroje, jako jazyk vyberte češtinu (nebo slovenštinu, nebo cokoliv používáte) a z nabízených možností vyberte (Czech  - CZ (Typing Booster)). Na animaci níže můžete vidět nastavení pro anglický jazyk:

Máte-li nastavených několik jazyků mezi vstupními zdroji, ujistěte se, že zrovna používáte ten, pro který jste novou vstupní metodu nastavili. V našem případě češtinu.

A nyní už můžete začít emoji vkládat. Stačí při psaní textu stisknout Ctrl + Shift + e a zobrazí se symbol @. Když začnete psát nějaké heslo, zobrazí se nabídka emoji znaků, které tomuto heslu odpovídají. Tato hesla je třeba psát v angličtině (smile, heart, tree, unamused,...). A to je vše 👍 Na animaci níže můžete vidět, jak vkládání funguje.

Animace byly použity z článku Typing Emoji with Fedora 25 Workstation a jejich autorem je Pravin Satpute.