Tag

Fedora 16

Skončila podpora Fedory 16

V úterý 12. února skončila podpora Fedory 16. Repozitáře jsou sice zachovány a uživatelé ji tedy můžou nerušeně používat dál, ale již nedostává žádné aktualizace včetně oprav bezpečnostních problémů. Proto se doporučuje, aby přešli na některé z novějších vydání Fedory… Pokračovat ve čtení →

Změna UID/GID po upgradu systému na Fedoru 16

Jedna ze změn, která nastala v průběhu vývoje distribuce Fedora 16, je zvýšení počtu staticky alokovaných UID na 1000. Z tohoto důvodu první nový uživatel na systému už nedostane UID 500, ale rovnou 1000.

Novinka Fedory 16 – autojump

Spolu se spoustou novinek se do Fedory „Verne“ dostal ne moc známý program autojump. Jelikož si vždy po vydání nové verze Fedory přečtu dokumentaci k novému vydání, program jsem objevil, vyzkoušel a oblíbil si.

Fedora 16 release party v brněnském Red Hatu

V brněnské pobočce Red Hatu se konala v pořadí už druhá Fedora release party. Tentokráte u příležitosti vydání Fedory 16. Pro návštěvníky byly opět připravené zajímavé přednášky, soutěž o ceny, DVD Fedory 16 atd.

Chrony – synchronizace systémového času

Ve Fedoře 16 byl změněn výchozí program pro synchronizaci systémového času z internetu (NTP klient). Místo obvykle používaného démona ntpd z balíčku ntp se nyní implicitně instaluje balíček chrony a v případě, že je zapnutá synchronizace hodin přes NTP, spouští… Pokračovat ve čtení →

Nové fórum ask.fedoraproject.org

Spolu s vydáním Fedory 16 vzniklo i nové uživatelské fórum ask.fedoraproject.org. Cílem je lépe sjednotit informace od uživatelů a umožnit jednoduché prohledávání různých témat. Fórum ask.fedoraproject.org používá askbot.org.

Vyšla Fedora 16

Na stránkách fedoraproject.org bylo oficiálně oznámeno, že vyšla Fedora 16. Uživatelé tak mohou začít stahovat a instalovat.

LinuxCon Europe 2011 v Praze

Od 26. do 28. října se v Praze konala jedna z nejdůležitějších linuxových akcí v Evropě – první evropský LinuxCon. Fedora byla při tom.

This site is not affiliated with or endorsed by the Fedora Project.
Kontakt: redakce@mojefedora.cz | Pište pro mojefedora.cz
Některé materiály na těchto stránkách pocházejí z webu fedoramagazine.org
Přihlásit se